Results for 'Crist��bal Dur��n Rojas'

1000+ found
Order:
 1.  7
  Ethical Aspects of Children's Perceptions of Information-Giving in Care.A. L. N. Pena & J. G. Rojas - 2014 - Nursing Ethics 21 (2):245-256.
 2. Control de calidad en calibraciones realizadas en el laboratorio de medida de energía de epm.John Jairo Tamayo Arenas, G. Luis & Norma Patricia Dur N. Osorio - 2011 - Scientia et Technica 16.
 3.  8
  Ronald N. Walpole, Ed., An Anonymous Old French Translation of the Pseudo-Turpin “Chronicle”: A Critical Edition of the Text Contained in Bibliothèque Nationale MSS Fr. 2137 and 17203 and Incorporated by Philippe Mouskés in His “Chronique Rimée.” Cambridge, Mass.: The Mediaeval Academy of America, 1979. P. Ix, 160. $18. [REVIEW]Larry S. Crist - 1980 - Speculum 55 (4):876-877.
  No categories
  Direct download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 4.  9
  Coronary Artery Disease: Diet-Associated Viruses as Initiators.Harold N. Mozar, Dileep G. Bal, Neal D. Kohatsu & Alana J. Mozar - 1992 - Perspectives in Biology and Medicine 35 (3):345.
 5.  7
  1260-61 / 1844-45 Temettuat KayıtlarıIşığında Balışeyh Ve Ahılı Köylerinin Sosyal Ve Ekonomik Görünt.Rafet Meti̇n - 2015 - Journal of Turkish Studies 10 (Volume 10 Issue 13):191-191.
  No categories
  Direct download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 6.  7
  Situación actual y perspectivas turísticas de los baños termales de La Collpa, Huaral.María Alejandra Rojas Rieckhof - 2018 - Cultura 32:211-224.
  Direct download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 7.  17
  [Wl'I'ilgens'ie] N on Relativism.Ramakanta Bal - 2001 - Indian Philosophical Quarterly 28 (4).
  Direct download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 8.  9
  Siyaset Felsefesinde Ele Alınış Biçimiyle Özgürlük Meselesi.Hüseyin Bal - 2014 - Journal of Turkish Studies 9 (Volume 9 Issue 2):291-291.
  No categories
  Direct download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 9. Sarcocystis En Músculo de Alpaca. II. Estudio Con El Microscopio Electrónico de Las Formas Celulares En Los Macroquistes.D. Melo, N. Rojas & E. Neira - 1990 - Teorema: International Journal of Philosophy 1 (2).
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 10.  28
  Siyaset Teorisinde Vatandaşlık Modelleri: Herman R. Van Gunsteren'ın Sınıflandırması.Hüseyin Bal - 2015 - Journal of Turkish Studies 10 (Volume 10 Issue 14):17-17.
  No categories
  Direct download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 11. Editorial.Eleonora Rojas Cabrera & Andrés Peranovich - 2022 - Astrolabio 28:I-IV.
  No categories
  Direct download (2 more)  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 12.  1
  Sobre el comentario de Husserl acerca de la Einzelidee de Hume. A propósito de la ponencia de Diego N. Fabiano en el simposio de los jóvenes filósofos de Málaga de 2010.Alejandro Rojas Jiménez - 2018 - Claridades. Revista de Filosofía 3 (1):51-59.
 13.  6
  Jainism.Ludwik Sternbach, Colette Caillat, A. N. Upadhye & Bal Patil - 1976 - Journal of the American Oriental Society 96 (1):138.
  No categories
  Direct download (3 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 14. Nurses Views on Their Involvement in Euthanasia: A Qualitative Study in Flanders.B. De Dierckx de Casterlé, C. Verpoort, N. De Bal & C. Gastmans - 2006 - Journal of Medical Ethics 32:187-192.
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 15.  8
  Anlatıcı" ve "Bakış Açısı" Bağlamında Halikarnas Balıkçısı'nın Deniz Gurbetçileri Romanı.Refika Altikulaç Demi̇rdağ - 2015 - Journal of Turkish Studies 10 (Volume 10 Issue 16):97-97.
  No categories
  Direct download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 16.  2
  A Intimidade Do Capital: O Materialismo Histórico Revisitado Na Dialética Do Público-Privado.Ricardo Rojas Fabres - 2016 - Griot : Revista de Filosofia 13 (1):317-336.
  O trabalho procura revisitar o materialismo histórico, as considerações marxianas sobre a “intimidade burguesa” e, por consequência, suas conclusões sobre a incidência dos imperativos sistêmicos e da lógica do Capital na condução da vida cotidiana. O argumento central do trabalho é que a crítica marxiana à intimidade hipostasiada pela sociedade fundada pelo Capital não está reduzida aos elementos dados a priori por sua teoria econômica, mas sintetiza um percurso teórico impulsionado pela antropologia filosófica presente nos Manuscritos de 1844. Desse modo, (...)
  No categories
  Direct download (2 more)  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 17.  5
  Tanrı’nın Tekliğine Dair Tartışmalar.Nazif Muhtaroğlu - 2020 - Tasavvur - Tekirdag Theology Journal 6 (2):1153-1164.
  Tanrı’nın varlığına dair getirilen argümanlar, başarılı kabul edildiği taktirde en az bir tanrının var olduğu gösterir. Acaba kanıtların gösterdiği özelliklere sahip başka tanrılar da var mıdır? Bu sorun, Tanrı’nın tekliği problemi olarak bilinir ve özellikle orta çağ felsefesinde detaylı olarak tartışılmıştır. İslam kelamcılarının bu bağlamda Tanrı’nın tekliğini göstermek için verdikleri en önemli argümanlardan biri de “burhân-ı temânü”dür. Burhân-ı temânünün modal versiyonuna göre, her mümkün duruma gücü yeten ve iradesinde özgür iki tanrının iradeleri mümkün bir durumda çelişkiye yol açar. Dolayısıyla bu (...)
  No categories
  Direct download (2 more)  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 18.  3
  Covid-19 Bağlamında Kötülük Probleminin Çeşitleri.Mehmet Sulhan - 2020 - Tasavvur - Tekirdag Theology Journal 6 (2):797-820.
  Covid-19 salgını, din felsefesinin önemli problemlerinden birisi olan kö-tülük problemini ve çeşitlerini tekrar gündeme getirmiştir. Kötülük problemi, tarihi kökeni çok eskilere dayanmakla birlikte, tartışma platformlarında gün-celliğini korumaya devam eden bir sorun olarak varlığını sürdürmektedir. Ateistlerin, Teistleri en çok eleştirdiği konuların başında kötülük problemi gelmekle birlikte, onların da bu konuda tatmin edici bir cevapları bulunma-maktadır. Filozofların farklı olmakla birlikte bu probleme dair mutlaka bir görüşü vardır. Kimine göre iyiliğin bilinmesi için gerekli, kimine göre de belli oranda var olması bu alemin estetiği (...)
  No categories
  Direct download (3 more)  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 19.  1
  Kuçuradi̇ felsefesi̇nde i̇nsanlaşma sorunu olarak eği̇ti̇m.Ayşe Çiğdem Kocaman - 2021 - Tabula Rasa: Felsefe Ve Teoloji 35:36-55.
  Günümüzde eğitim, rotasını kimi zaman çeşitli türden izm’lerin, ideolojilerin, kültürel veya ahlaki normların, kimi zaman ise ulusal ya da bireysel çıkarların belirlediği, “her şey gider” anlayışından hareket eden, içi tıklım tıklım yolcularla dolu bir trene benzemektedir. Ancak dur durak bilmeksizin yol alan, hangi istasyonda duracağı da belli olmayan bu tren, yolcularına, kendilerini, diğer insanları, dünyayı ve hayatı, insan olmanın değerinin bilgisine açılan bir pencereden değil, rotasını belirleyenin istediği ve seçtiği pencereden göstermekte, onları her geçen gün insanın olmanın ne demek olduğundan (...)
  No categories
  Direct download (3 more)  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 20.  8
  Çorlulu Ali̇ Paşa Kütüphanesi̇.Nermin Genç - 2020 - van İlahiyat Dergisi 8 (13):206-256.
  Bu çalışmada Çorlulu Ali Paşa ve Çorlulu Ali Paşa Külliyesi hakkında kısa bir bilgi verilerek Çorlulu Ali Paşa tarafından yaptırılan kütüphane, kütüphanenin tamiri, bu kütüphanede mevcut olan ilk kitapların isimleri ve hangi alanda oldukları ayrıntılı olarak açıklanmış ve 18. yüzyıl Osmanlı entelektüel dünyasında ne tür eserlerin okunduğuna dair ipuçları sununulmuştur. Çorlulu Ali Paşa tarafından Parmakkapı yakınında Simkeşhane’nin bulunduğu bölgeye 4 Muharrem 1121/16 Mart 1709 yılında inşası tamamlanan câmi‘-i şerîf, dârü’l-hadîs, hânkâh, imâret, kütüphane gibi bölümleri ihtiva eden bir külliye inşa edilmiştir (...)
  No categories
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 21. The Ethics of Gender in Milton's Paradise Lost.Sandra S. F. Erickson - 1998 - Princípios 5 (6):155-170.
  Resumo: Existe uma acirrada discussao entre os estudiosos do classico ingles Paradise Lost (John Milton, 1674) sobre o suposto misogenismo do autor. A maioria dos estudiosos, inclusive mulheres sustentam que n áo . A analise da Eva Miltoniana apresentada abaixo deixa claro que n áo so Milton de é fato misogenista, mas seu misogenismo vai alem da opini áo comum de uma epoca que via a mulher como encarnaç áo do mal. Milton, atraves de sua Eva, justifica esta vis áo (...)
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 22.  13
  Major Challenges and Minor Responses: Some Reflections on East Asia and the West.Erich Weede - 1995 - Journal des Economistes Et des Etudes Humaines 6 (4).
  Il y a trois défis pour la sécurité de l’Ouest. Le premier est que l’Ouest, comparé à l’Asie de l’Est, est en déclin. Dans vingt-cinq ans, la taille économique de la Chine continentale pourrait être supérieure à la taille du marché américain ; celle de l’Inde et de l’Indonesie être supérieure à la taille économique de l’Allemagne ; celle de la Corée du Sud excéder l’Angleterre ou la France ou l’Italie. Le second est la prolifération d’un savoir à doubleemploi et (...)
  No categories
  Direct download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 23.  12
  Teaching Methodologies in Times of Pandemic.Santiago Felipe Torres Aza, Gloria Isabel Monzón Álvarez, Gianny Carol Ortega Paredes & José Manuel Calizaya López - 2021 - Minerva 2 (4):5-10.
  The current times call for reforms in educational processes. The Covid-19 pandemic had an unforeseen impact on the educational system in all countries. This need for change requires new pedagogies and new methods for teaching and learning. Understanding the need for change is essential for the formulation of adaptive proposals, as well as for the generation of training activities to complement the teaching curriculum. New educational practices lead to a vision of educational quality, with new approaches that allow the continuous (...)
  No categories
  Direct download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 24. De wijsbegeerte Van Berkeley : Analytisch, fenomenologisch en metafysisch aspect.C. A. Van Peursen - 1957 - Tijdschrift Voor Filosofie 19 (4):621-665.
  La métaphysique de Berkeley présente une synthèse des méthodes analytique et phénoménologique et sa pensée peut être considérée à cet égard, comme le pont entre la philosophie contemporaine du continent et la philosophie anglo-saxonne. C'est pour cela que des penseurs comme Husserl, Wittgenstein, Wisdom, Ryle et d'autres sont mentionnés dans l'article. La métaphysique procure à Berkeley Ja condition transcendentale de telles méthodes. L'analyse du langage élimine les sentences de la métaphysique spéculative. Quand on dit par exemple qu'un dé est dur, (...)
  No categories
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 25.  15
  Cerveaux et comportement.Hilary Putnam & Mireille Duchastelle-Cabanes - 2012 - Philosophie 114 (3):6-22.
  Il était une fois un matérialiste pur et dur qui disait : « À quoi rime tout ce jargon mentaliste d’“esprits”, d’“idées”, et de “sensations”? En réalité, ces soi-disant entités ou événements “mentaux” n’existent tout simplement pas. Dans nos têtes – ô combien matérielles –, il n’y a que des processus physiques! » Il était une fois un autre philosophe qui lui rétorqua : « Quel chef-d’œuvre de confusion...
  No categories
  Direct download (3 more)  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 26.  7
  Suivre une règle. Wittgenstein entre Aristote et Lejeune-Dirichlet.Jean-Claude Dumoncel - 2011 - Revue Philosophique de la France Et de l'Etranger 136 (2):187.
  Selon Wittgenstein « la théorie des ensembles part du concept de fonction défini par Dirichlet ». Cette remarque généalogique n'est pas seulement décisive dans la philosophie des mathématiques de Wittgenstein. Le concept de « fonction arbitraire » dû à Dirichlet, en effet, qui étend d'abord la notion de fonction au-delà des mathématiques, en rend de surcroît la règle variable et finit même par se placer au-dessus des lois. Le rôle que Wittgenstein accorde à Dirichlet définit donc un précédent éclairant pour (...)
  Direct download (4 more)  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 27.  1
  Poli̇ti̇ka-siz di̇l, estetk-si̇z söz “medeni̇yet di̇li̇ olarak türkçe” eleştirisi.Mehmet Fatih Doğrucan - 2019 - Tabula Rasa: Felsefe Ve Teoloji 31:55-55.
  “Dil politik bir zorunluluk olmanın yanı sıra, iletişim boyutunda bir oluş biçimi olarak estetik bir tutum da varlığa getirir. Bir şeye, dışarıda duran bir şeye gönderme yapma, gönderenin o şeyle olan tutum alışını gösterir. Ağaç ormanda bir anlama bürünürken, bir park alanında ya da yol kenarında başka bir anlama bürünür. Ağaç her zaman bir ağaç değildir; çünkü o ağaç olmaklığını benden bağımsız olarak almış olmasına rağmen, orada bir varlık olarak benim ifade etme biçimime bağlı olarak farklı anlamlara açıktır. Yine de (...)
  No categories
  Direct download (2 more)  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 28.  12
  A Special Guest Of Text Matters. Mieke Bal: “Writing With Images”.Dorota Filipczak & Mieke Bal - 2014 - Text Matters - a Journal of Literature, Theory and Culture 4 (4):15-27.
  No categories
  Direct download (4 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark   1 citation  
 29.  5
  Comparativa de Las Ventajas de Los Sistemas Hidropónicos Como Alternativas Agrícolas En Zonas Urbanas.Vanessa Albuja, Juan Andrade, Carlos Lucano & Michelle Rodriguez - 2021 - Minerva 2 (4):45-54.
  Este trabajo surge a partir de la investigación general de las técnicas hidropónicas teniendo en cuenta sus ventajas y desventajas para de esta forma poder encontrar aquel factor determinante a través de una comparación de técnicas hidropónicas que permitan clasificarlas y escoger la mejor opción que genere menos impacto ambiental negativo y demuestre ser más productivo en los entornos urbanos. Adicionalmente, un factor determinante en las ciudades es su espacio limitado por lo que la mejor opción también deberá incluir un (...)
  No categories
  Direct download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 30.  3
  La salud en los pueblos indígenas: atención primaria e interculturalidad.Consuelo de Jesús Alban Meneses, Víctor Manuel Sellan Icaza & Consuelo Lorena Moran Alban - 2020 - Minerva 1 (3):23-34.
  Las naciones y pueblos indígenas presentan preocupantes índices respecto a la salud, así como otras carencias como la pérdida de sus tierras, la alimentación, la educación y, en general, el ejercicio de sus derechos, consagrados por organizaciones internacionales como la ONU y la OMS-OPS. En Ecuador, de acuerdo con el orden jurídico constitucional, se han instrumentado políticas de salud que incluyen el lineamiento general de un enfoque intercultural de la atenciónprimaria que incorpora los saberes y prácticas ancestrales. Mediante una revisión (...)
  No categories
  Direct download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 31.  14
  Caminando Por la Cornisa de Este Planeta Llamado Chiloé: Testimonio de Edward Rojas V., Arquitecto.Sergio Mansilla Torres & Edward Rojas Vega - 2007 - Alpha (Osorno) 25.
  No categories
  Direct download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 32. Ion Dur's Hermeneutics and the Critical Spirit - Books, Ideas and Reception.Gabriel Hasmațuchi - 2020 - Cogito 12 (3):51-71.
  Ion Dur is an authentic scholar. His working methods, his interest and freshness of his discourse are placing him among the active contemporary Romanian philosophers and critics. Among the constant coordinates of his work are the attempt to guide readers "towards the North point of value". Ion Dur distinguishes himself by depth of his analysis on culture, criticism and journalism. The aim of this study is to offer, to young researchers and others as well, an Ariadne‘s Thread to the hermeneut‘s (...)
  Direct download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 33.  7
  Reflections on Kant’s Practical Philosophy and His “Non-conceptualism”.David Rojas-Lizama - 2017 - Ideas Y Valores 66 (164):105-127.
  RESUMEN Se examina la diferencia en el estatuto moral de los seres humanos y de los demás animales, en la filosofía práctica de Kant, así como las consecuencias de esta distinción para el debate en torno al conceptualismo, centrando la atención en dos líneas que parecen correr paralelas: una considera que los animales no humanos tienen el valor relativo de cosas, mientras que la otra sostiene que los animales no humanos o humanos no racionales pueden tener acceso no conceptual a (...)
  No categories
  Direct download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark   1 citation  
 34. Kondycja czasu marnego według Friedricha Hölderlina i jej możliwe transformacje.Maria Bal-Nowak - 2013 - Argument: Biannual Philosophical Journal 3 (2):373-381.
  Artykuł przedstawia pojęcie „czasu marnego“ Friedricha Hölderlina i jego odniesienia: aksjologiczne, egzystencjalne, religijne. Martin Heidegger, badacz jego twórczości poetyckiej jest autorem jednej z najlepszych interpretacji elegii Chleb i wino. Jego zdaniem „czas marny” to czas bez Boga, zapominanie nawet śladów boskości. Według Heideggera powinnością poezji jest nie tylko diagnoza takiego stanu, ale i jego transformacja.
  No categories
  Direct download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 35.  41
  Sınıf Öğretmeni Adaylarının Kişisel Ve Aile Özellikleri İle Öğrenim Gördükleri P.Mehmet Gülteki̇n - 2016 - Journal of Turkish Studies 11 (Volume 11 Issue 3):1163-1163.
  No categories
  Direct download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 36. CARTWRIGHT, N.-The Dappled World.N. Cartwright, P. Lipton, P. Menzies & La Paul - 2002 - Philosophical Books 43 (4):241-278.
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 37. Crist a Gwarreiddiad Sef Traethodau Ar Faterion Diwinyddol a Chymdeithasol.D. Miall Edwards - 1921 - Hughes.
  No categories
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 38. Schelling y las tres Epochen del proceso de autodeterminación del absoluto en el System de 1800.Alejandro Rojas Jiménez - 2022 - Daimon: Revista Internacional de Filosofía 86:85-99.
  Estudio sobre las tres Epochen que distingue Schelling del autodesarrollo de la autoconciencia en el System des transzendentalen idealismus de 1800, poniéndolas en relación con su biografía personal y su periodo de formación filosófica. El objetivo es mostrar en qué sentido Schelling defiende en el System que es justamente en el esfuerzo por querer saber del filósofo que el absoluto acaba por tomar conciencia de sí mismo, no pues tanto en el concepto objetivo, sino en el querer saber y querer (...)
  Direct download (2 more)  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 39.  55
  The Social Philosophy of N. Berdiaev in Light of Perestroika.V. N. Adiushkin - 1992 - Russian Studies in Philosophy 30 (4):48-63.
  The association of Berdiaev's name with the phenomenon of perestroika seems strange at first glance and even illogical. But perestroika, which is proceeding—or, more precisely, is trying to proceed—under the sign of an intellectual renaissance, has naturally aroused interest in the names of Russian philosophers who have undeservedly been forgotten. One of these is N.A. Berdiaev . He was a Russian patriot and was profoundly concerned with Russia's fate. Living in a critical period, Berdiaev reflected a great deal over the (...)
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 40.  4
  Kur’'n ve Hadiserde Fıtrat Kavramının Anlamı Üzerine.Muhammet Ali Teki̇n - 2020 - Tasavvur - Tekirdag Theology Journal 6 (2):1441-1490.
  Kavramlar doğru anlamlandırılmadığı takdirde meselelerin anlaşılması noktasında yanlış sonuçlara varmanın kaçınılmaz olduğu bir hakikattir. Fıtrat kavramı bu manada insanın neliği bağlamında başat kavram olarak her daim farklı değerlendirmelere konu olmuştur. İnsanın, gerek kendisini var eden Allah ile olan ilişkisi gerekse hemcinsleriyle ve içerisinde yaşadığı âlemle ilişkisi çerçevesinde bu kavramın anlam alanının tespiti yine ait olduğu dünya üzerinden yapıldığı zaman konu hakkında doğru sonuçların elde edilmesine imkân tanıyacaktır. Kur’ân ve hadislerde yerini bulan fıtrat kavramının anlam alanına yönelik çalışmaların bu alanlarda derinlemesine (...)
  No categories
  Direct download (3 more)  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 41.  11
  John Stuart mill'i̇n erdem teori̇si̇ ve araçsallaştirilmiş değerler.Metin Aydın - forthcoming - Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi.
  No categories
  Direct download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark   1 citation  
 42.  9
  Zek'tın Devlet Eliyle Yönetilmesi Ve Malezya Zek't Sistemi Örneği.Murat Aydın - 2018 - Dini Araştırmalar 21 (54):145-174.
  No categories
  Direct download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark   1 citation  
 43.  8
  König, Held Und Sippe: Untersuchungen Zur Chanson de Geste des 13. Und 14. Jahrhunderts Und Ihrer Zyklenbildung. [REVIEW]Larry S. Crist - 1993 - Speculum 68 (4):1156-1159.
  No categories
  Direct download (3 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 44.  7
  İtalya'nın Habeşistan'ı İşgalinin Akbaba Dergisindeki Yansımaları.Fatih Keski̇n - 2015 - Journal of Turkish Studies 10 (Volume 10 Issue 4):659-659.
  No categories
  Direct download  
  Translate
   
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 45.  3
  Nature and Freedom Connected by Means of the Judgment : The Educational Implication of Kant's Philosophy.Bal-Bo Chang - 2004 - Journal of Moral Education 16 (1):51.
  Direct download  
   
  Export citation  
   
  Bookmark  
 46.  53
  Durative Achievements and Individual-Level Predicates on Events.Kate Kearns - 2003 - Linguistics and Philosophy 26 (5):595 - 635.
  Ryle (1949, Chapter V) discusses a range of predicates which in different ways exemplify a property I shall call quasi-duality - they appear to report two actions or events in one predicate. Quasi-duality is the key property of predicates Ryle classed as achievements. Ryle's criteria for classification were not temporal or aspectual, and Vendler's subsequent adoption of the term achievement for the aktionsart of momentary events changes the term - Rylean achievements and Vendlerian achievements are in principle different classes. Nevertheless, (...)
  Direct download (6 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark   3 citations  
 47. Ronald N. Giere, Review of The Dappled World: A Study of the Boundaries of Science by Nancy Cartwright. [REVIEW]Ronald N. Giere - 2000 - Philosophy of Science 67 (3):527-530.
 48.  34
  I–N.J.H. Dent.N. J. H. Dent - 1998 - Aristotelian Society Supplementary Volume 72 (1):57-73.
  No categories
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark   2 citations  
 49.  10
  Pain: Reflections of a Philosopher.Hans-Georg Gadamer & Alexander Crist - 2020 - Journal of Continental Philosophy 1 (1):63-75.
  In “Pain,” Hans-Georg Gadamer offers several reflections on the experience of pain and its importance for both modern medicine and hermeneutic thought. Having already celebrated his 100th birthday at the time of this lecture, Gadamer speaks of his own experience with polio and the pains of old age, and the influence that his friend and physician, Paul Vogler, had on his approach to the treatment of pain. In the year 2000, Gadamer is concerned with the dominance of technology and chemical (...)
  No categories
  Direct download (2 more)  
   
  Export citation  
   
  Bookmark   1 citation  
 50. Is It Painful to Think? Conversations with Arne Næss.David Rothenberg & Arne Næss - 1993
1 — 50 / 1000