Динамічні здібності підприємства: теоретико-прикладні основи, сфера застосування, вимір

European Journal of Management Issues. Special Issue: Dynamic Capabilities Of Firms 25:36–42 (2017)
  Copy   BIBTEX

Abstract

Мета дослідження – позначити концептуальні засади теорії динамічних здібностей підприємства та розкрити її прикладний потенціал. Результати. У дослідженні ідентифіковано актуальні проблемні аспекти теорії динамічних здібностей підприємств та висвітлено шляхи їх розв’язання. По-перше, це імператив подальшого розвитку фундаментальних основ теорії динамічних здібностей та знаходження науковообґрунтованої ефективної емпіричної методики їх вимірювання. По-друге, це обмеженість проникнення концепції динамічних здібностей в українське наукове середовище та наявність проблем із трактуванням теоретичних і прикладних англомовних розробок. У статті розкрито історичні та науково-методичні засади формування теорії динамічних здібностей підприємств. Визначено концептуальні положення західних фундаторів теорії динамічних здібностей і наукове висвітлення даного напряму досліджень в Україні. Розглянуто потенціал застосування теоретико-прикладних основ динамічних здібностей на підприємствах. Наведено методологічні рішення щодо вимірювання динамічних здібностей українських підприємств. Практичне значення дослідження. Результати дослідження надають можливість україномовній науковій громадськості опанувати концепцію динамічних здібностей, сформувати у працівників підприємств можливість самостійно діагностувати динамічні здібності та здійснювати порівняння у часі власних здобутків з досягненнями інших учасників ринкових відносин. Оригінальність/цінність/наукова новизна дослідження. Концептуалізовано логіку формування теорії динамічних здібностей і ідентифіковано перспективні напрями її трансформації у бік вивчення основних факторів, що впливають на результати діяльності ключових людських ресурсів; доведена можливість застосування прикладних методів у країнах з різним типом економічної системи, у різних галузях та ринках підприємствами, що здійснюють комерційну та некомерційну діяльність незалежно від їх типу та розміру; розроблено основи методології адаптації англомовних методичних розробок до рівня їх практичного застосування на українських підприємствах з можливістю отримання статистично значущих результатів і їх подальшого використання для підвищення результативності. Перспективи подальших досліджень – розробка комплексного прикладного механізму виміру динамічних здібностей підприємства, який би дозволяв проектувати та здійснювати заходи підвищення прибутковості, а також досягнення у тактичному й утримання у стратегічному періоді конкурентного успіху. Тип статті – теоретична.

Similar books and articles

On the Dynamic Logic of Agency and Action.Chrysafis Hartonas - 2014 - Studia Logica 102 (3):441-478.
Gendering dynamic capabilities in micro firms.Yevgen Bogodistov, André Presse, Oleksandr Krupskyi & Sergii Sardak - 2017 - RAE Revista de Administracao de Empresas 57 (3):273-282.
A dynamic logic of agency I: Stit, capabilities and powers.Andreas Herzig & Emiliano Lorini - 2010 - Journal of Logic, Language and Information 19 (1):89-121.
Overcoming Calimero: Complexes in Small Business Social Responsibility.Jan Lepoutre & Mike Valente - 2007 - Proceedings of the International Association for Business and Society 18:203-208.

Analytics

Added to PP
2019-09-18

Downloads
268 (#75,843)

6 months
52 (#86,031)

Historical graph of downloads
How can I increase my downloads?

Author Profiles

Sergii Sardak
University of Customs and Finance
Oleksandr P. Krupskyi
Oles Honchar Dnipro National University

Citations of this work

No citations found.

Add more citations