Kyivan Academy 13:204-227 (2016)

Abstract
Статтю присвячено перелікові книг, заборонених для доступу у бібліотеці колегіуму Товариства Ісуса у Перемишлі. Ідентифікацію та аналіз цієї літератури здійснено на основі рукописного інвентаря бібліотеки, що його уклав у 1774 р., після ліквідації Товариства Ісуса, Станіслав Хмельовський. Загальна кількість книг Перемишльської бібліотеки охоплювала 6985 позицій, а до групи «haereteci prohibiti» було внесено 137 видань, з яких вдалося ідентифікувати 102. У статті ці праці умовно поділено на п’ять підгруп: 1) твори ренесансних гуманістів, 2) протестантські автори, 3) православні автори, 4) книги з окультизму, магії та демонології, 5) «книги таємниць». До першої підгрупи увійшли твори Еразма Ротердамського та Ніколо Мак’явелі, до другої — праці протестантських мислителів (Ян Гус, Мартін Лютер, Філіп Меланхтон, Жан Кальвін, Теодор Беза, Ян Крель та інші), до третьої — трактати Лазаря Барановича та Йоаникія Ґалятовського, до четвертої — книжки Мартіна Дельріо, Бартоломео Спіни, Ніколя Ремі та ін., до п’ятої — твори Джамбатісти делла Порта та Йогана Якоба Веккера. Реконструкція переліку заборонених книг у бібліотеці Перемишльського колегіуму дає змогу детальніше пізнати інтелектуальні запити духовенства, а також дослідити, які тексти єзуїти могли використовувати для полеміки з іновірцями.
Keywords заборонені книги  бібліотека  колегіум єзуїтів  Перемишль  prohibited books  library  Jesuit College  Przemysl
Categories (categorize this paper)
Options
Edit this record
Mark as duplicate
Export citation
Find it on Scholar
Request removal from index
Translate to english
Revision history

Download options

PhilArchive copy

 PhilArchive page | Other versions
External links

Setup an account with your affiliations in order to access resources via your University's proxy server
Configure custom proxy (use this if your affiliation does not provide a proxy)
Through your library

References found in this work BETA

Світ ж. дельоза: Ризома, сенс, нонсенс.С. В Куцепал - 2013 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 54:216-223.
Система вищої освіти україни поміж цінностями та прагматикою.О. В Яковлєва - 2013 - Вісник Харківського Національного Університету Імені В. Н. Каразіна. Серія «Філософія. Філософські Перипетії» 48:118-125.

Add more references

Citations of this work BETA

No citations found.

Add more citations

Similar books and articles

Рецензія.Vitaliy Lypynskyi - 2012 - Схід 4 (118):172-173.

Analytics

Added to PP index
2019-06-12

Total views
60 ( #182,247 of 2,462,427 )

Recent downloads (6 months)
9 ( #78,580 of 2,462,427 )

How can I increase my downloads?

Downloads

My notes