Kyivan Academy 13:88-108 (2016)

Abstract
У статті аналізується заснування Олицької семінарії/колегіуму в контексті намірів людей, що були до цього причетні. Зокрема, обговорено стан церковної освіти в Луцькій католицькій дієцезії кінця XVI — першої третини ст. та гіпотетичні причини закладення семінарії не в Луцьку, а в Олиці, малому приватному містечку Радзивилів. Під цим кутом зору розглянуто заходи зі створення нового навчального закладу його ініціатора, олицького препозита Францишека Ксаверія Заєрського, а також підтримку цієї ініціативи тогочасним власником Олики князем Альбрехтом Радзивилом. Висунуто припущення, що Олику було обрано місцем заснування нової школи, з одного боку, з метою «підготовки кадрів» (управлінських і церковних) для Олицької ординації Радзвилів, а з другого — аби уникнути конкуренції із Луцьким єзуїтським колегіумом. Проаналізовано організаційні засади функціонування Олицької школи як навчального закладу з «подвійним» — церковним і світським — статусом; окрему увагу зосереджено на причинах та обставинах перетворення Олицької школи у 1637 р. на академічну колонію Замойської академії та представлено характер взаємодії між олицьким осередком і Академією.
Keywords семінарія  академічна колонія  Олицький колегіум  Луцький єзуїтський колегіум  Альбрехт Станіслав Радзивил  Францишек Ксаверій Заєрський  Замойська академія  освіта  академія  academic education
Categories (categorize this paper)
Options
Edit this record
Mark as duplicate
Export citation
Find it on Scholar
Request removal from index
Translate to english
Revision history

Download options

PhilArchive copy

 PhilArchive page | Other versions
External links

Setup an account with your affiliations in order to access resources via your University's proxy server
Configure custom proxy (use this if your affiliation does not provide a proxy)
Through your library

References found in this work BETA

О некоторых идеях книги и. т. касавина.Л. А Маркова - 2009 - Epistemology and Philosophy of Science 19 (1):65-70.

Add more references

Citations of this work BETA

No citations found.

Add more citations

Similar books and articles

Modern postgraduate education.V. V. Pashkov - 2014 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 59:42-51.
Освіта: Загальнолюдський та класовий аспекти.О. М Повзло & Н. М Дєвочкіна - 2014 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 56:5-13.
Екологічна освіта в умовах екологічної кризи.І. П Пятишева - 2013 - Гуманітарний Вісник Запорізької Державної Інженерної Академії 53:101-112.

Analytics

Added to PP index
2019-06-12

Total views
87 ( #132,461 of 2,499,413 )

Recent downloads (6 months)
15 ( #53,229 of 2,499,413 )

How can I increase my downloads?

Downloads

My notes